Зберігання кавових зерен вдома. - Магазин гарячого шоколаду SABA

Зберігання кавових зерен вдома.

Зберігання кавових зерен вдома

Зберігання кавових зерен вдома. Зберігання кавових зерен в домашніх умовах. Зупинити процес втрати свіжості практично неможливо, можна тільки його уповільнити. Якщо ви купуєте свіжу каву і досить швидко його випиваєте, то смак напою змінюється незначно. Втім, є кілька порад, які допоможуть продовжити життя кави.

Декілька порад, як правильно зберігати кавові зерна вдома

 1. Зберігайте каву в герметичній упаковці. Якщо упаковку можна повторно запечатати, переконайтеся, що вона щільно закрита. В іншому випадку пересипте зерна в герметичний контейнер, наприклад, пластикову коробку з кришкою або спеціальну тару для зберігання кави.
 2. Зберігайте каву в темному місці. На світлі, під дією прямих сонячних променів, кава швидше видихається. Якщо ви зберігаєте зерна в прозорому контейнері, покладіть його в картонну коробку.
 3. Не зберігайте каву в холодильнику. Це поширена практика, але вона не продовжує життя кави, більше того, його аромат змішається з запахами інших продуктів.
 4. Не допускайте попадання вологи. Якщо у вас немає можливості зберігати зерна в герметичному контейнері, то хоча б не тримайте його в умовах підвищеної вологості.
  Якщо необхідно зберегти зерна на довгий час, покладіть їх у морозильну камеру, щоб пригальмувати втрату свіжості. І дуже важливо спочатку помістити пачку в герметичний контейнер. Коли ви захочете зварити з них кави, необхідно розморозити рівно таку кількість, які ви використовуєте за один раз.
 • Кавові зерна відпочиває, коли зберігається вдома.
  1. Ще більше заплутує любителів кави рекомендація дати кави «відпочити» перед заварюванням. Під час обсмажування кави відбуваються хімічні реакції, в результаті яких він стає коричневим. Ці ж реакції виробляє велику кількість вуглекислого газу. Він залишається всередині зерна; в перші кілька днів після обсмажування газ виділяється активно, потім процес сповільнюється. Гаряча вода також змушує вуглекислий газ виходити, тому на поверхні вареного і налитого в чашку кави з’являються бульбашки.
  Наприклад, при приготуванні еспресо вода проходить через шар меленої кави під дуже високим тиском, і, якщо в зерні залишилося занадто багато вуглекислого газу після обсмажування, це трохи ускладнює процес приготування напою, не дозволяючи смаку по-справжньому проявитися. Багато кав’ярні залишають зерна відпочити 5-20 днів перед тим, як готувати напій, щоб з них зміг вийти вуглекислий газ. У домашніх умовах я б рекомендував дати кави відпочити 3-4 дні після обсмажування.

Зберігання кавових зерен вдома

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *