Заварювання у вакуумній кавоварці, пропорції. 75 г / 1 л. Для заварювання в сифоні деякі вважають за краще використовувати трохи більше меленої кави – перш за все так роблять в Японії, де вакуумні кавоварки дуже поширені. Далі поговоримо більш докладно, про заварювання у вакуумній кавоварці.
Середній / розмір цукрової пудри. Так як це іммерсійний спосіб, ви можете підбирати час заварювання відповідно до розміру помелу. Я б не став молоти зерна дуже дрібно, адже такий помол може загальмувати процес перетікання напою з верхньої колби в нижню. З дуже великим помелом доведеться збільшити час і підвищити температуру заварювання в результаті чого напій вийде гірким.
Пошагова інструкція заварювання у вакуумній кавоварці
- Змеліть зерна і зважте перед заварюванням.
- Закип’ятіть в чайнику свіжу воду слабкої мінералізації, яка підходить для заварювання кави.
- Помістіть фільтр у верхню колбу, переконайтеся, що вони знаходяться на одному рівні.
- Поставте нижню колбу на електронні ваги і налийте необхідну кількість води, згідно пропорціям.
- Помістіть нижню колбу на нагрівальний елемент (невелику газовий пальник, спиртівку або галогенну лампу, як на фотографії).
- Поставте верхню судину на нижній, але поки не закривайте. Якщо кришку занадто рано, то розширюються гази виштовхнуть воду у верхню колбу до того, як вона нагрівається до потрібної температури, і кава буде несмачним.
- Коли вода почне кипіти, закрийте кришку верхньої судини. Якщо використовуєте регульований нагрівальний елемент. Зменшіть вогонь. В цей час кипляча вода почне підніматися. Переконайтеся, що фільтр закріплений точно по центру; якщо він стоїть нерівно, бульбашки будуть з’являтися тільки, з одного боку. Використовуйте лопатку або ложку, щоб поліпшити фінансове становище фільтра.
- Спочатку бурління в верхній колбі буде дуже активним, з великими бульбашками. Коли бульбашки стануть менше, можна додавати кави. Насипте мелену каву в воду і заважайте, поки він не буде рівномірно змочений водою. Поставте таймер.
- На поверхні утворюється корочка. Зачекавши 30 секунд, акуратно її розмішайте, щоб ця кава теж заварилася.
- Ще через 30 секунд вимкніть нагрівальний елемент. Коли кава почне стікати в нижній посудину, обережно перемішайте його один раз за годинниковою стрілкою і один раз проти годинникової стрілки, щоб частинки кави не пристали до стінок. Однак, якщо заважати занадто інтенсивно, велика частина кави підніметься наверх, і екстракція пройде нерівномірно.
- Дайте стекти всій рідини. У верхній колбі залишиться гуща, своєю формою нагадує купол. Перелийте кави в кавник, так як залишковий жар колби може зіпсувати смак напою.
- Дайте кави охолонути. Зварений цим способом, він виходить дуже гарячим.