Еспрессо - Магазин гарячого шоколаду SABA - Доставка по всій Україні

Еспрессо

Еспрессо

Еспрессо за останні років п’ятдесят утвердилася думка, що «правильний» кави – це еспресо. Що неправда, оскільки жоден спосіб заварювання по своїй суті самого початку не буває краще якихось інших. Проте еспресо зараз – найпопулярніший кавовий напій, який готують і вдома, і в багатьох кафе. Причому в деяких кав’ярнях ціна на нього вище, ніж на каву з фільтр-машини. Поговоримо більш детально про еспресо.

Приготування еспресо – справа непроста: процес може відбити будь-яке бажання цим займатися, проте хороший результат окупить всі старання. Тут ми повинні вас застерегти: не купуйте додому еспресо-машину, якщо тільки в не шукаєте собі нове хобі. Мрії про те, як ледачим недільного ранку ви, читаючи свіжу газету, готуєте пару чашок смачного капучино, дуже далекі від реальності. Насправді приготування напоїв (а також последющая прибирання вимагає чимало зусиль. Якщо ви хочете просто насолодитися кавою, а не возитися з ним, робіть, як я йдіть в найближчу кав’ярню, де всю роботу зроблять за вас. Звичайно, хороший кави в крокової доступності є не у всіх. у такому випадку це підходяща причини осягати мистецтво приготування еспрессо в домашніх умовах.

Винахід еспрессо

При заварюванні кави дуже важливий розмір помелу. Чим він менше, тим швидше відбудеться екстракція і тим менше води вам знадобиться. Отже, кава виявиться міцним. Труднощі починаються, коли ви подрібнює зерна так дрібно, що однією сили тяжіння вже недостатньо, щоб вода пройшла через шар меленої кави. Є очевидні обмеження щодо того, наскільки міцним вийде напій.

Як це подолати? Питання назріло вже давно, і першим його рішенням стало використання пара для проходження води через мелену каву. Перші еспресо-машини використовувалися тільки в кав’ярнях і дозволяли робити каву стандартної фортеці набагато швидше, тому їх і назвали «еспресо». Однак тиск пара, з яким може працювати людина без загрози для здоров’я, відносно невисоку, тому стали застосовувати інші джерела – наприклад, тиск інші джерела – наприклад, тиск повітря або водопровідної води. Справжнім проривом виявилося винахід італійця Джованні Ачиль Гаджіа. Його пристрій наводилося в дію, коли бариста тягнув за важіль, який, в свою чергу, стискав пружину. Потім пружину відпускали, і вода під тиском проходила через мелену каву. Різкий стрибок у тиску дозволяв використовувати кави більш дрібного помелу і, отже, отримувати каву меншого обсягу, більшої міцності, краще екстранірованний.

Еспрессо

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *