Вимірювання результатів, щоб отримувати послідовність результатів обсмажування, слід вміти вимірювати ці результати. Кожен обжарювач повинен обсмажувати з термодатчиком зерен, вимірювати втрату ваги для кожного батча, і використовувати рефрактометр, щоб верифікувати розвиток зерен при обсмажуванні. Ці вимірювальні прилади недорогі та їх просто використовувати. І немає причин їх не використати. Поговоримо більш детально про вимірювання результатів.
Все про термодатчики зерен
Термодатчик температури зерен – це найважливіший вимірювальний прилад, який ви можете використовувати під час обсмажування. Показання вашого термодатчика завжди відстають від реальної температури зерна, і являють собою лише апроксимацію середніх температур поверхні купи зерен. Важливо також зрозуміти, що показання термодатчика є послідовними для двох різних апаратів. Наприклад, показання датчиків, встановлених на двох різних апаратах, можуть відрізнятися на 20°F (11°C) в момент першого креку, причому ці датчики справні.
Вибір термодатчика
Ви можете виміряти температуру резистивним датчиком температури (RTD) або термопарою. Робота RTDs ґрунтується на зміні електричного опору металів термодатчика внаслідок зміни температури. RTDs більш точні, але більш повільні, дорогі 115 і тендітні, ніж термопари. У термопарі два різні метали генерують напругу у відповідь на температурний градієнт.
З урахуванням комбінації вартості, точності та швидкості відгуку, я рекомендую обжарювачам використовувати термопару Типу K або Типу J. Крім того, я рекомендую вибрати найменший діаметр корпусу термодатчика (можливий з практичної точки зору), щоб оптимізувати швидкість відгуку термодатчика. Якщо термодатчик занадто тонкий тоді рух і вага зерен можуть пошкодити його час обжарювання. У дуже великих ростерах з великою вагою завантажених зерен оператори повинні використовувати термодатчик збільшеного діаметра (хоча у нього більше часу відгуку). Для більшості невеликих ростерів хорошим вибором буде термодатчик діаметром 3 мм.
Монтаж термодатчика
Термодатчик зерен повинен бути повністю занурений у купу зерен, щоб давати найточніші показання. Якщо термодатчик контактує більше з повітрям, ніж із зернами, це зменшить точність його показань.
Змонтуйте термодатчик зерен у тому місці, де він буде занурений у основну масу зерен під час обертання барабана. Якщо уявити передню частину ростера як циферблат, і барабан обертається за годинниковою стрілкою, то ця точка зазвичай знаходиться між 7 і 8 годинами (ближче до 7). І приблизно на відстані 3-4 дюйми (7 – 10 см) від внутрішнього краю барабана. Якщо барабан обертається проти годинникової стрілки, то ця точка буде між 4 і 5 годинами.
Також є цікава статя: Температура обжарювальної кімнати.