Температура обжарювальної кімнати, зміни температури всередині та зовні ростера неминучі. Замість того, щоб застосувати клімат-контроль обжарювальної кімнати – ви можете (і це моя найкраща порада) сфокусуватися на профілі температурі зерна при обсмажуванні. І підлаштовуватися під мінливі умови, як потрібно, щоб дотриматися цього профілю. Холодніша і суха погода зовні ростера збільшить тягу у вертикальному димарі (внаслідок самотягу), потенційно збільшить рівень повітряного потоку в ростері. І може вимагати зміни уставок витяжного вентилятора ростера або димової заслінки, щоб підтримувати потрібний рівень повітряного потоку. Холодне повітря в ростері змінить температуру паливної суміші, що живить полум’я (вхідне повітря буде холодніше, і буде містити менше кисню на одиницю об’єму). І вимагатиме, щоб оператор зробив регулювання для незмінності теплопередачі, що має намір. Поговоримо більш детально про те, що таке температура обжарювальної кімнати.
Очищення димової труби
Обсмажування призводить до відкладення креозоту, кавових масел, та різних твердих продуктів згоряння/обсмажування на внутрішніх стінках системи димових каналів ростера. У міру накопичення цих твердих речовин у димових каналах вони створюють тертя і зменшують рівень повітряного потоку. Дуже важливо часто очищати скребками димові канали, щоб підтримувати належний рівень повітряного потоку та зменшити ризик пожежі у димарі.
Очищення має бути плановим, виходячи з обсягу вироблених обжарок і того, наскільки темними були обсмажування. Більш темні обсмажування вимагають набагато частіших очищення димових труб, порівняно зі світлими обсмажуваннями. Я не наказуватиму вам якийсь певний план очищення, т.к. на це впливають багато змінних; але рекомендую очищати димову трубу не рідше, ніж через кожні двісті годин обсмажування. Якщо ви використовуєте дожигатель, димові канали після дожигателя практично ніколи не вимагають очищення.
Робота з батчами різного розміру
Обсмажувати батчі різного розміру у вашому ростері не так уже й складно, якщо оператор розуміє, як відрегулювати кілька змінних процесу обсмажування. Найбільш важливо наступне: для партій, розмір яких менший за певний певний розмір, термодатчик зерен не буде повністю занурений у купу зерен, отже його показання будуть менш точними.
Оператор повинен знати, у яких випадках він може покладатися (або не покладатися) на термодатчик зерен. Крім того, потрібно врахувати такий фактор: маленькі батчі можуть вимагати меншого рівня повітряного потоку, меншої швидкості барабана, меншої температури завантаження і, звичайно, меншої уставки рівня газу.
Теорія
Теоретично можна спробувати застосувати один і той профіль температури зерна до батьків абсолютно всіх розмірів, для цієї партії зеленої кави. На практиці практично неможливо точно відрегулювати початкову теплову енергію ростера (і наступні уставки рівня газу) так, щоб слідувати тому самому профілю для батчів різного розміру. Ймовірно, розумнішим будемо прийняти унікальний профіль для кожного розміру батча. (Зверніть увагу: багато обжарювачів вважають, що вони ідеально слідують одному і тому ж профілю для декількох різних розмірів батчів. Однак, якщо їх термодатчики зерен змогли б вимірювати точну температуру зерен протягом перших 2 хвилин кожного батча, вони швидше за все б продемонстрували варіації, про існування яких ці обжарники і не підозрюють.
Також у нас на сайті є цікава статя: Інші секрети для покращення сталості результатів обсмажування батчів.