Все про торгівлю кавою - Магазин гарячого шоколаду SABA

Все про торгівлю кавою

Все про торгівлю кавою

Торгівля кавою

Існує думка, що кава – один з двох найбільш продаваних товарів в світі. Але е то поширена помилка, адже кава навіть не входить в першу п’ятірку товарів світу – ні за частотою здійснюваних операцій, ні в вартісному вираженні. І тим не менше світова торгівля кавовими зернами привернула увагу організацій по торгової етики. Відносини покупця і виробника вони часто трактують як експлуатацію країн третього світу.
Ціну на каву зазвичай вказують в американських доларах за фунт продукту. Також існує індекс світової ціни кави, відомої як С-price. Це і є ціна на комерційний кави, яку встановлює Нью-Йорскская фондова біржа. Виробництво кави оцінюють в кількості мішків. Вага мішка зерен з Африки, Індонезії та Бразилії – 60 кг, з Центральної Америки – 69 кг. Роздрібна торгівля також оперує мішками, а ось масштабах макроекономіки кави обчислюється транспортними контейнерами, що вміщають близько трьохсот таких джутових мішків.

Фондова біржа з торговлі кавою

Всупереч поширеній думці, на Нью-Йоркській фондовій біржі продається лише невелика частина кави, виробленого в світі. Однак ціна З визначає загальний ціновий мінімум, за який виробник готовий продати свій товар. Окремі партії отримують свого роду надбавку і можуть коштувати дорожче. Історично деякі країни, такі як Коста-Ріка і Колумбія, продає свою каву дорожче інших, хоча це стосується в основному комерційного кави, а не спешалті.
Ціна З схильні коливаннями, що створює проблеми для тих, хто на неї орієнтується. Як правило, ринкову ціну кави визначають попит і пропозицію, і в деякій мірі це гойдається і ціни С. Коли в кінці 2000-х років попит на каву зріс, ціни різко піднялися і з’явився навіть недолік продукту на ринку. В результаті в 2010 році встановилася найвища ціна на каву – близько трьох доларів за фунт. Вона не просто відображала динаміку попиту та пропозиції, але вказувала на вплив інших факторів, і не в останню чергу – на приплив готівки в індустрію від трейдерів і хедж-фондів, які угледіли в цьому можливість заробити.

Все про торгівлю кавою

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *