«Справедлива торгівля» зернової кави - Магазин SABA

«Справедлива торгівля» зернової кави

«Справедлива торгівля» кави

«Справедлива торгівля» зернової кави. Принцип роботи цього руху зрозуміти непросто, хоча сертифікація, безсумнівно, перетворилася в корисний інструмент для бажаючих купувати каву без докорів сумління. Багато хто вважає, що «Справедлива торгівля» обіцяє набагато більше, ніж насправді дає, і що будь-яку каву може (в теорії) отримати її сертифікат. Однак справа йде трохи інакше. Прикро, але скептики нерідко стверджують, що фермер не отримує належну йому надбавку, що надається сертифікатом руху, через занадто заплутаних фінансових транзакцій в рамках кавовій індустрії.

«Справедлива торгівля» кави

Гарантує, що ви купуєте товар за ціною, яку рух вважає достатньою для благополуччя. Система працює тільки з кооперативами фермерів і не може сертифікувати окремі кавові плантації.

Критики сертифікації вказують на неможливість відстежити рух грошей або взагалі бути впевненим, що вони дійдуть до фермерів, а не осядуть в чужих кишенях внаслідок корупції. Інші повторюють, що ця сертифікація ніяк не стимулює фермерів працює над якістю свого продукту.

Індустрія «спешалті кави». Торгівля кавою

Існує ряд спеціальних термінів для опису взаємин між обжарщіком спешалті і виробником, а також продавцями конкретного кави.
Позначення вказує на тривалу співпрацю між фермером і обжарщіком, продиктоване зазвичай бажанням поліпшити якість і встановити стабільну ціну на продукт. Щоб така співпраця була ефективною, обжарщіку потрібно закуповувати каву у великій кількості.

Система прямої торгівлі – новий термін, який підтверджує, що обжарщікі купили каву безпосередньо у фермера, а не у імпортера, експортера або іншої третьої сторони. Мінус цієї системи в тому, що вона занижує роль закупівельників і постачальників в кавовій індустрії, несправедливо виставляючи їх як посередників, які відбирають у фермера частина доходів. Ця система буде життєздатною і зможе вплинути на ситуацію, тільки якщо обжарщікі стануть закуповувати великий обсяг зерна.

Позначення «Справедлива торгівля» говорить про те, що покупка була здійснена на прозорих умовах, походження зерна можна легко відстежити і за нього заплатили високу і чесну ціну. Немає спеціальної сертифікації, яка б засвідчила етичну складову покупки, але ті, хто купує на цих умовах, надходять так виключно з благих намірів. В процесі покупки може брати участь третя сторона, але, як вважається, вона забирає при цьому свою частку прибутку. Термін вживається нечасто, тільки в тих рідкісних випадках, коли куплений на чесних умовах.

«Справедлива торгівля» кави

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *