Термінологія - Магазин гарячого шоколаду SABA

Термінологія

термінологія кави

Термінологія, терміни «лужність» і «лужний» позначають зовсім на одне й те саме. Визначення «лужної» застосовується виключно до розчинів з величиною від 7,10 до 14. «Лужність» означає виключно здатність розчину нейтралізувати кислоту. Або, якщо говорити більш простою мовою, опір розчину подальшому підвищенню рівня кислотності. Поговоримо детальніше, що таке термінологія.

Необхідно також дати пояснення щодо взаємозв’язку між жорстокістю та лужністю. Жорсткість утворюється з допомогою присутності кальцію, магнію та інших катіонів (тобто позитивно заряджених іонів). Лужність утворюється з допомогою карбонатів, бікарбонатів та інших аніонів (тобто негативно заряджених іонів). Така сполука, як карбонат кальцію, одночасно створює і жорсткість, і лужність, оскільки містить кальцій (утворює жорсткість) і карбонат (утворює лужність). 

Інша сторона

З іншого боку, бікарбонат натрію створює лужність, але з жорсткість. Звичайні пом’якшувачі води діють шляхом заміщення іонів кальцію іонами натрію. Таким чином зменшується жорсткість води, але це не впливає на її лужність.
Накип у водонагрівачі утворюється внаслідок випадання осад карбонату кальцію при нагріванні жорсткої води. Завдяки утворенню накипу зменшуються жорсткість та лужність води. Згодом утворення накипу може призвести до серйозних пошкоджень еспресо-машини. У короткостроковій перспективі утворення накипу спричиняє швидке засмічення дрібних клапанів та проходів. Особливо вразливими є жиклери та дроселі теплообмінника.

Виробники еспресо-машин зазвичай рекомендують використовувати пом’якшувачі води для їх захисту. Пом’якшувач води захистить машину, але може повністю зіпсувати смак еспресо.

Терміни та одиниці виміру, що використовуються для опису хімічних характеристик води, часто здаються навмисне складними. Для простоти сприйняття ми опускаємо численні альтернативні одиниці виміру та вимірюватимуть такі показники, як загальна мінералізація. А також жорсткість та лужність води в міліграмах на літр або в частках на мільйон.
Розчин може бути дуже лужним, але при цьому мати низьку лужність і навпаки. Як аналогію можна зобразити лужний розчин у вигляді позиції, займаної в політичному спектрі. Припустимо, що лужний розчин знаходиться у правій частині політичного спектру, а кислий розчин – у його лівій частині. “Лужний” означає консервативні погляди, а “кислий” – ліберальні.

термінологія кави

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *