Стандарти води для приготування кави. У більшості рекомендацій щодо приготування кави містяться дещо вищі величини жорсткості та загальної мінералізації води, ніж зазначені вище. Якщо користуватися цими рекомендаціями, смак кави трохи покращується. Але ми не можемо рекомендувати їх для приготування еспресо, оскільки вони підвищують ризик утворення накипу. Поговоримо більше детальніше про стандарти води для приготування кави.
Якщо міркувати теоретично, вода з жорсткістю трохи більше 80 мг/л не утворюватиме накип при звичайній температурі приготування еспресо. Однак насправді температура води в кавомашині коливається, як і рівень жорсткості, що забезпечується системами водопідготовки, тому ми вважаємо за краще діяти з найменшим ризиком. Подібна обережність особливо важлива при використанні жиклерів або теплообмінників із дроселями. У цих пристроїв дуже маленькі отвори, тому навіть невеликі відкладення накипу можуть дуже вплинути на їхню роботу.
Треба мати на увазі наступне: при жорсткості води на рівні 70 мг/л відбувається утворення накипу за нормальної робочої температури парових котлів. Єдина можливість захистити бойлер і водночас мати хорошу воду для заварювання – це встановити дві окремі лінії водопостачання в еспресо машину для води з різними рівнями жорсткості.
Вплив хімічних характеристик води на смак кави
Простіше кажучи, чим менше розчинених речовин вже міститься у воді для приготування кави, тим вища кількість розчинних речовин, які вона зможе взяти від меленої кави. Якщо мінералізація води занадто висока, вона є слабким розчинником і не зможе екстрагувати з меленої кави достатню кількість розчинних речовин. Кава, приготовлена на воді з високою мінералізацією, матиме невиразний і невиразний смак. Кава, приготовлена на воді з дуже низькою мінералізацією, може мати різкий смак, невитончений букет і часто відрізняється зайвою яскравістю.
Жорстка вода не погіршує потенційні якості кави чи еспресо; навіть у кавоварку надходить дуже жорстка вода, насправді та вода. Якою заварюється напій, буде не настільки жорсткою, так як при звичайній температурі заварювання істотна частина солей жорсткості відкладеться у вигляді накипу. На жаль, накип може пошкодити теплообмінники, дроселі, витратоміри, клапани, нагрівальні елементи та багато інших деталей, що контактують з водою. Або погіршити їхню роботу. Отже, жорстка вода дозволяє приготувати відмінну каву, але руйнівно впливає на обладнання.