Розмір батча - Магазин гарячого шоколаду SABA

Розмір батча

pravila-prigotovleniya-kofe-v-kemekse

Розмір батча, чим більше батч, тим більше буде падіння температури навколишнього середовища в ростер після завантаження зерен. Отже, великі батчі вимагають вищої температури завантаження, щоб забезпечити достатню теплопередачу протягом перших 1-2 хвилин обсмажування. Поговоримо більш детально про розмір батча.

Щільність зерна

Для заданого розміру зерна більш щільні зерна вимагають більше енергії, щоб проникнути в центр зерна. Більш гаряче завантаження часто підходить для щільних зерен.

Розмір зерна

Т.к. у великого зерна більша відстань від поверхні до центру, то для проникнення в центр великого зерна потрібно більше енергії.

Метод обробки зерна

Первинна обробка зеленої кави впливає на її щільність, її схильність до горіння, і, часто, на її вміст вологи. При плануванні обсмажування, ви повинні врахувати метод первинної обробки зеленої кави, у кожному конкретному випадку індивідуально, через незліченну кількість змінних. Як правило, кава після вологої обробки (промивання) вимагає, і здатна витримати, більш високу температуру завантаження (порівняно з кавою, отриманою натуральним процесом сушіння).

Запланований час обсмажування

Температуру завантаження та час обсмажування слід розглядати у тандемі. За інших рівних умов слід використовувати вищу температуру завантаження, якщо хочете обсмажити швидше. Швидша обсмажування вимагає створення більшого ΔT на ранній стадії обсмажування батча, щоб забезпечити достатній розвиток зерна. Недостатня температура завантаження завадить внутрішньозеренному розвитку. Аналогічно, повільніша обсмажування вимагає нижчої температури завантаження. Якщо завантажити довгу обсмажування в занадто гарячий ростер, оператор ростера буде змушений дуже сповільнити обсмаження, в деякій точці, щоб продовжити загальний час обсмажування. Таке уповільнення може створити печений букет чи придушити розвиток зерна.

Метод первинної обробки зерна

Ви повинні врахувати всі шість змінних, розглянутих нами вище (конструкція ростера, розмір батчу, щільність зерна, розмір зерна, метод первинної обробки зерна, та запланований час обсмажування). Щоб вибрати потрібну температуру завантаження для вашого батча. Наприклад, класичний барабанний ростер продуктивністю 30 кг, ви можете завантажити 12-хвилинний 25 кг батч, що складається з великих, щільних, оброблених промиванням зерен «Кенія AA», при температурі ростера 430°F (221°C). Для того ж ростера, обжарювач може вибрати 380 ° F (193 ° C) температуру завантаження для 15-хвилинного 20 кг батча, що складається з дрібних, нещільних, отриманих природним процесом сушіння зерен Бразилія. (Нехай вас не бентежить такий незвичайний вибір: обсмажувати батч зерен Кенія, більший за обсягом батча, набагато швидший, ніж батч кави Бразилія).

Висновок

У цих прикладах класичний барабанний ростер вимагає помірної температури завантаження для обох батчів. Батч кави Кенія більше за обсягом батча, розміром зерен та щільністю зерен, отриманий промиванням – кожна з цих характеристик робить внесок у вимогу вищої температури завантаження (порівняно з кавою Бразилія). Зверніть увагу: ці приклади є гіпотетичними, і ваші зерна та ростер можуть вимагати зовсім інших температур.

Також на нашому сайті є цікава стаття: Регулювання співвідношення кількості повітря до кількості палива у повітряно-паливній суміші.

пропорції і стандарти приготування еспрессо

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *