Планування обжарювальної партії (батча) - Магазин кави SABA

Планування обжарювальної партії (батча)

planuvannya-obzaruvalnoi-partiyi-batcha

Планування обжарювальної партії (батча). Смажник повинен прийняти безліч рішень перед тим, як завантажити батч. Він повинен врахувати розмір батча, конструкцію ростера, та різні характеристики даних кавових зерен – перед тим, як вибрати температуру завантаження, початкову уставку рівня подачі газу та рівень повітряного потоку. Поговоримо більш детально для планування обжарювальної партії (батча).

Розмір батчу

На першому етапі планування обсмажування необхідно визначити діапазон розмірів батчів, оптимальний для даного обжарювального апарату. При цьому потрібно врахувати розмір барабана ростера, діапазон рівнів повітряного потоку та номінальну потужність пальника – щоб з’ясувати, які розміри батчів матимуть найкращий смак. Не слід вважатися, що заявлена у паспорті продуктивність ростера і буде оптимальним розміром батча. Я з’ясував, що багато (або взагалі всі) ростери дають найкращу каву при 50%-70% завантаженні від своєї номінальної продуктивності.

Виробники ростерів

Виробники ростерів прагнуть перебільшити можливості своїх апаратів, т.к. більшість покупців (особливо покупців дрібних спеціалізованих апаратів) вражаються такою великою заявленою цифрою. Вам потрібно оцінити реальний максимальний розмір батчу для даного ростера, перш за все виходячи із заявленої продуктивності. Ця цифра, швидше за все, вказує на найбільший батч, який обжарювач може спробувати помістити в барабан такого ростера. Якщо заповнити барабан сильніше, ніж його заявлена продуктивність – тоді зменшиться ефективність перемішування зерен під час обсмажування. Або зменшиться ефективність роботи витяжного вентилятора, що вивантажує з ростера.

Другий параметр

Другий параметр, і зазвичай найважливіший – це заявлена вихідна потужність апарату. За оцінками дослідників, 1 кг зеленої кави з температурою 20°C потрібно 1000-1500 кДж (948-1422 BTU), щоб досягти середнього ступеня обсмажування 5-32. Однак, типовий однопрохідний ростер є неефективним, і передає зернам тільки частину енергії, що виробляється пальником ростера. Більшість цього тепла губиться у вертикальному димовому каналі, а деяка частина тепла губиться в обжарювальному приміщенні та інших зонах. Мій досвід роботи з дюжинами різних апаратів говорить про те, що ККД однопрохідної обсмажування на практиці становить 50%-75%. Іншими словами, однопрохідні ростери споживають вдвічі більше енергії, ніж передають зернам.

Більшість обжарювальних апаратів не мають мінімального розміру батча, припущення, що вони можуть працювати без батча при постійній вставці рівня газу за досить низької температури 400°F (204°C). Однак, з кількох практичних міркувань, обсмажування дуже маленьких батчів (тобто батчів, менших ніж 25% продуктивності апарату) є проблематичною.

Магазин натуральної зернової кави та гарячого шоколаду SABA. Доставка по всій Україні. Сертифікована продукція.

planuvannya-obzaruvalnoi-partiyi-batcha

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *