Перший крек при обсмажування кави - Магазин кави SABA

Перший крек має відбуватися на 75-80% від загального часу обсмажування

planuvannya-obzaruvalnoi-partiyi-batcha

Перший крек повинен відбуватися на 75-80% від загального часу обсмажування, досвід навчив мене. Що час обсмажування від початку першого крек до кінця обжарювання має становити 20%-25% від загального часу обжарювання. Іншими словами, перший крек має відбуватися на 75%-80% від загального часу обсмажування. Я впевнений у тому, що оптимальне співвідношення насправді лежачи у вужчому діапазоні, і має трохи змінюватись в залежності від бажаного ступеня обсмажування. Але у мене ще недостатньо даних, щоб обґрунтувати цю гіпотезу. Поговоримо детальніше про перший крек повинен відбуватися на 75-80% від загального часу обсмажування.

Перший крек

Якщо перший крек починається раніше, ніж на 75% від загального часу обсмажування, кава, ймовірно, матиме плоский смак. Якщо ж пройшло більше 80% від загального часу обсмажування до початку першого креку, то ймовірно, кава буде недорозвиненою.

Як мені здається, більшість обжарювачів регулюються «час розвитку» окремо від решти кривої обсмажування, але такий підхід часто призводить до печеного букета або недорозвиненості кави. Замість того, щоб фокусуватися на часі розвитку, я рекомендую обжарювачам регулювати останню стадію кривої обсмажування (щоб гарантувати її пропорційність усієї кривої обсмажування). Я сподіваюся, що обжарювачам буде корисно це запропоноване мною співвідношення, і що обжарювачі перейдуть обговорення «часу розвитку» до «співвідношення часу розвитку» або аналогічної фрази.

 

Два сценарії

Тепер розглянемо два сценарії, що мають однакову початкову та остаточну температуру зовнішньої частини зерна: на верхньому графіку, крива обсмажування постійно сповільнюється. На нижньому графіку, крива обсмажування має вигляд прямої лінії, що вказує на плоский ROR. На цих графіках, Фрагмент A швидко дає більше значення ΔT, приводячи до більш значного внутрішньозеренного розвитку, порівняно з Фрагментом B. Якщо уявити деяку криву обсмажування як послідовність таких фрагментів, то можна переконатися в тому, що підтримання зростання температури зерна. Що постійно уповільнюється, призведе до максимальному розвитку зерна. (Я вважають, що існує кілька спірних технічних винятків з цього правила, але такі деталі виходять з області дії цієї книги. Важливим є те, що обжарювач зазвичай повинен прагнути отримати ROR, що знижується, протягом усієї обжарки).

Також в нас є цікава статя про ROR приріст температури зерна.

planuvannya-obzaruvalnoi-partiyi-batcha

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *