Перша країна – Бурунді, поговоримо про неї. Виробництво неухильно росло, але громадянська війна 1993 року викликав різкий спад. З тих пір країна намагається збільшити обсяги виробництва і підняти ціну на каву. Виробництво зараз відновлюється, але ще не досягло рівня початку 1980-х років. Як би там не було, у індустрії кави в Бурунді ще є потенціал. У країні, де 650 тисяч сімей залежать від цієї культури, підвищення цін на кавові зерна за рахунок поліпшення якості – явище позитивне. Однак в Бурунді постійно присутня загроза повернення політичної нестабільності.
Географічне положення країни як не можна краще підходить для вирощування кави. Значну частину її території займають гори, що забезпечує необхідні висотні і кліматичні умови. У Бурунді немає великих кавових плантацій, каву вирощують на численних дрібних фермах. Останнім часом його виробництво стало більш організованим; ферми, як правило, зосереджені навколо однієї з 160 станцій ситого обробки. Держава володіє двома третинами цих підприємств, решта знаходяться в приватній власності. Від кількох сотень до двох тисяч виробників обробляють свої кавові ягоди на кожній з подібних станцій.
Кращий кави Бурунді проходить повний процес митої обробки. Зазвичай це Бурбон, хоча вирощуються і інші різновиди. У Бурунді і сусідній з нею Руанди багато спільного: в обох країнах майже однакова висота місцевості для вирощування кави. культивуються схожі різновиди кавового дерева; обидві країни не мають доступу до моря, що не дозволяє здійснити швидкий експорт, від якого залежать поставки зеленої кави в країни-споживачі в хорошому стані.
Відстеження походження
До недавнього часу зерна, оброблені на різних станціях, змішувалися в тій чи іншій SOGESTAL. Тому шлях до кави з Бурунді простежувався тільки до конкретної SOGESTAL. Це і слід було називати регіоном походження.
Але з 2008 року в Бурунді почали приділяти особливу увагу сектору «спешалті». Вжиті заходи дозволили купувати зерна безпосередньо у фермерів і краще відстежувати його походження. У 2011 році в Бурунді пройшов конкурс якості кавових зерен. На цьому конкурсі лоти, отримані з певних станцій митої обробки, не змішувалися з іншими. Після оцінки їх якості вони були продані з аукціону, при цьому вказувалися місця походження кави. Таким чином, в майбутньому у нас з’явиться можливість спробувати неповторні і більш цікаві сорти кави з Бурунді.