Параметри оцінки смаку натуральної зернової кави. Оцінка смаку натурального зернової кави. Тактильність. Кава легкий, делікатний, схожий на чай йди ж більш насичений, вершковий і міцний. Ми знаємо, що більше не означає краще. Зерна низької якості, як правило, більш щільні і мають низьку кислотністю, проте їх не завжди приємно пити.
Баланс натурального зернової кави.
Це найскладніший параметр оцінки кави. У відмінному кави можна відчути різноманітні смаки, але поєднуються вони гармонійно? Це схоже на добре складену мелодію або ж один елемент занадто виділяється? Домінує чи який-небудь один аспект? Тепер поговоримо більш детальніше про параметри оцінки смаку натуральної зернової кави.
Букет натуральної зернової кави
Цей параметр описує не тільки смак і аромат, але також те, наскільки дегустатор знаходить їх приємними. Для багатьох це найскладніший при оцінці аспект. Кожен кави, який вони намагаються, різний, підібрати слова для опису смаку і раніше непросто.
Спочатку каву перевіряють на наявність дефектів. Потім його пробує обжарщік, вибираючи для покупки зерна, або журі, що оцінює кращі партії з певного регіону для аукціону. Обжарщік знову дегустує кави, щоб переконатися, що обсмажування пройшла правильно. Потім кава вирушає на пробу в кав’ярні, де власник вибере зерна, які підходять для себе і своєї карти. І нарешті, кава розкуштує споживач і, як очікується, отримає від цього задоволення.
У кавовій індустрії проводять досить стандартну процедуру оцінки смаку кави – каппінг. Він замислювався для того, щоб виключити будь-який вплив нюансів процесу заварювання на смак і проводити оцінку смаку кави по можливості об’єктивно. Тому каву готують найпростішим способом, адже погане заварювання може змінити смак напою до невпізнання.
На кожну чашку відміряють певну кількість кави. Налаштування помелу мають певні параметри, як і кількість використовуваної води. Її додають відразу ж після кипіння. Наприклад, на 12 г кави беруть 200 мл води і настоюють 4 хвилини.
На завершення процесу заварювання шар меленої кави на поверхні, званий «корочка» або «шапка», розбивають. Майже вс е кавові частинки опускаються на дно і перестають заварюватися. Решта на поверхні частинки і пінку знімають, і кава готова до дегустації.