Основи заварювання натуральної кави. Є два способи контролювати фортеця. Перший і найпоширеніший – варіювати співвідношення кави і води. Чим більше зерен ми використовуємо для заварювання, тим міцніше буде напій. Тому якщо ми говоримо про заварювання. Те зазвичай описуємо фортеця кількістю грамів кави на літр води, наприклад, 60 г / л. Щоб зварити чашку такої фортеці, необхідно спочатку вирішити, скільки кави хочете отримати, наприклад, 500 мл. Потім підраховуєте, скільки зерна вам знадобиться, – в даному випадку 30 м. Тому розпочнемо більш детальніше про це говорити, про основи заварювання натуральної кави.
Бажане співвідношення кави і води у всьому світі різний – від 40 г / л до 100 г / л в Бразилії і в Скандинавії. Як правило, люди знаходять співвідношення, яке їм прийнято, і дотримуються його при всіх способах заварювання. Рекомендую почати з 60 г / л. У домашніх умовах більшість регулюють міцність кави за рахунок зміни співвідношення кави і води, але це не завжди найкраще рішення.
Інший спосіб варіювати міцність напою – це змінити ступінь екстракції. При заварюванні френч-пресом вода повільно розчиняє все більше речовин з кави, і напій поступово міцнішає. Складність полягає в тому, щоб припинити процес екстракції, коли мелену каву віддасть приємний смак і не почне давати гіркоту і інші небажані відтінки. Мало хто змінює ступінь екстракції, якщо кава виявився несмачним, але через помилки, допущені в процесі заварювання. Напій може бути зіпсований.
Точні пропорції при заварюванні натуральної кави
В процесі заварювання кави на смак можуть вплинути навіть невеликі зміни. Сама гнучка змінна і найважливіший аспект заварювання – кількість використовуваної води. Краще використовувати ваги, щоб точно знати, скільки гарячої води буде потрібно, – так можна контролювати і значно поліпшити якість і консистенцію напою. Прості електронні ваги коштують недорого, і у багатьох вже є цей прилад на кухні. На перший погляд це здається зайвим, але якщо ви почнете варити каву, використовуючи ваги, то вже ніколи від них не варто відмовлятися.
Молоко, вершки та цукор при заварюванні натуральної кави
Ті, хто цікавиться кави, знають, що в кавовій індустрії молоко і цукор вважаються чимось на зразок табу. Багато хто сприймає це як снобізм; між професіоналами галузі та споживачами раз у раз спалахують суперечки на цю тему.
Професіонали часто забувають, що основну частину кави в світі неможливо пити без будь-якої добавки. Дешевий комерційний кави, погано обсмажений або неправильно заварений, на смак дуже гіркий, солодощі в ньому немає зовсім. Молоко і тим більше вершки перекривають частину гіркоти, а цукор додає приємний смак. Багато так звикають до молока і цукру в напої, що вливають їх у зварений з особливою ретельністю спешалті. Це не може не засмучувати бариста, професійних обжарщіков і просто любителів хорошої кави.