Основні вузли та прилади керування - Магазин кави та шоколаду SABA

Основні вузли та прилади керування

Прийом Стокфлета

Основні вузли та прилади управління. Паровий кран – видає пару з бойлера для збивання молока вручну або для прогріву напоїв. Поговоримо більш детально про основні вузли та прилади керування.

Кран для окропу – видає окріп для чаю та інших напоїв. У закладі з великою потребою окропу доцільно встановити окремий кип’ятильник.

Датчик тиску в бойлері – інформує про прогрівання еспресо-машини та вихід на робочий режим. Робочим вважається режим, у якому тиск пари в бойлері досягає величини від 1,1 до 1,5 атм залежно від фірми-виробника та моделі. Стрілка датчика тиску у бойлері при цьому переміщається у зелений сектор. У процесі роботи тиск бойлера може падати нижче допустимого при заборі великого об’єму окропу або пари з бойлера. У цьому випадку бариста повинен витримати деякий час, щоб еспресо-машина зайняти до декількох хвилин.

Датчик тиску помпи – сигналізує про відхилення від робочого тиску 9 атм, що свідчить про несправність машини.
Підігрів чашок – пасивний (від тепла бойлера) або активний (електричний, паровий). При великій прохідності закладу можна замовити додатковий модуль підігріву чашок.

Рідкокристалічний дисплей дозволяє контролювати роботу еспресо-машини, програмувати деякі її параметри, вести облік виробленої продукції для менеджменту.
Автоматичний капучинатор – пристрій, що дозволяє автоматично збивати молоко для капучино.
Принципова схема дії традиційної еспресо-машини

Влаштування еспресо-машини

  1. Бойлер – мідна чи сталева ємність, у якій нагрівається вода. Бойлер заповнюється водою приблизно 70 відсотків.
    Вода в бойлері не йде для приготування кави, вона використовується як теплоносій, за допомогою якого прогрівається вода для еспресо через теплообмінну склянку. Також вода з бойлера використовується для формування пари та приготування чаю та інших напоїв.
  2. ТЕНи – теплоелектронагрівачі, розігрівають воду до температури +115 … +120 градусів, завдяки чому в бойлері створюється тиск 1,1-1,5 атм.
  3. Теплообмінний стакан – агрегат з порожнистих трубок, який “втоплений” в бойлері. Холодна вода проходить трубками теплообмінної склянки, нагрівається і надходить у групу. Таким чином, кожна чашка еспресо зварена на свіжосігрітій воді.
  4. Помпа – пристрій, що відповідає за подачу води під тиском 9 атм магістралями через теплообмінну склянку до групи, а також за підкачування води в бойлер.

Послідовність дій спінювання молока

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *