Обробка та зберігання зеленої кави - Магазин кави та шоколаду SABA

Обробка та зберігання зеленої кави

Помел зерен для приготування еспрессо

Обробка та зберігання зеленої кави впливає на якість завареної кави, а також на те, як саме слід обсмажувати зерна. Після закінчення обробки зелених зерен ростер повинен ретельно контролювати його упаковку та умови зберігання, щоб уникнути погіршення якості зерен до обсмажування. Поговоримо більш детально про те, що таке обробка та зберігання зеленої кави.

Методи первинної обробки
Промивання, натуральне сушіння, і натуральна депульпація – це три методи первинної обробки для отримання елітної кави.
Вологе оброблення (промивання)

Промивання, або волога обробка, складається з таких кроків:

  1. Депульпація ягід на спеціальних машинах, щоб видалити шкірку.
  2. Видалення шару прилипшого слизу, шляхом ферментації або механічним способом.
  3. Промивання зерен, щоб видалити слиз, що відшаровується.
  4. Сушіння зерен у шкірці зерна, механічно протягом 1-2 днів або на сонці протягом 3-16 днів.

Сухе оброблення (натуральний процес)

Натуральний процес, або суха обробка, полягає в частковому або повному висушуванні ягід кави на дереві, а потім вилущуванні ягід (щоб видалити висохлу шкірку). Як альтернатива, ягоди збираються на стадії стиглості, потім сушаться і вилущуються.


Депульпація (натуральний процес)

При натуральній депульпації ягоди депульпують, щоб видалити шкірку, і залишають для сушіння разом з шаром слизу. Цей метод дозволяє отримати більш солодкий і чистіший смак завареної кави, порівняно з традиційною натуральною сушкою.
 
Промивання дозволяє отримати більш чисту каву, кислішу, більш консистентну, і зазвичай з більш високими оцінками, ніж натуральний процес. Крім того, різні сорти кави, оброблені промиванням, зазвичай щільніше і вимагають більш агресивної обсмажування. Суха обробка триває кілька тижнів, і в результаті виходить кава з меншою кислотністю, великим тілом і більш землистим букетом, порівняно з промитою кавою. Для первинної обробки кави, що вирощується в посушливих зонах, зазвичай застосовують сухий процес (бо він вимагає набагато менше води). Різні сорти кави, отримані натуральним процесом, легше горять під час обсмажування, тому для обсмажування таких зерен потрібно використовувати нижчу температуру завантаження та рівень газу.

Обжарка зерен домашніх умовах

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *