Молота кава в домашніх умовах - Магазин гарячого шоколаду SABA

Молота кава в домашніх умовах

молота кава в домашніх умовах

Молота кава в домашніх умовах. 

Аромат свежемолотого кави дуже яскравий, що бадьорить і невимовний, і в деякому сенсі тільки заради цього варто купити кавомолку. Так чи інакше, помел зерен в домашніх умовах значно вплине на якість вашого кави в порівнянні з покупними меленим.

Мета помелу зерен – отримати достатню площу поверхні для екстракції смаку, прихованого в зернах, і приготувати відмінний кави. Якщо заварити зерна цілком, вийде дуже слабка кава. Чим дрібніше помел зерен, тим більше поверхня зіткнення з водою і теоретично тим швидше і ефективніше кави може бути заварений. Це особливо важливо, коли необхідно враховувати, наскільки дрібним повинен бути помел для певного методу заварювання. Той факт, що розмір помелу впливає на швидкість заварювання, також робить важливим те, що ми намагаємося досягти однакового розміру мелених частинок. Крім того, в молотом вигляді зерна сильніше відкриті для впливу повітря, і в такому вигляді кави швидше видихається. Тому в ідеалі зерна повинні бути помелені безпосередньо перед заварюванням.

Для домашнього використання молотої кави, доступні два основних типи кавомолок:

Ножові (ротаційні) кавомолки

Це популярні і недорогі електричні кавомолки. До мотору прикріплений металевий ніж, який при обертанні подрібнює зерна. Серйозний недолік такого типу кавомолок – в результаті виходить не тільки помел дрібний, як пил, але залишаються і великі частки. Якщо заварити подібний кави, то занадто дрібні частинки додадуть смаку гіркоту, а крупинки – неприємну кислотність. Насолодитися напоєм не вдасться.

Жорнові кавомолки

Вони набирають зараз популярність. Зустрічаються електричні і ручні моделі даного типу. У кавомолці є два ріжучих диска – жорна, розташовані один навпроти одного. Регулюючи відстань між ними, ми змінюємо величину помелу. Мелені частинки не покидають відсік, поки не виявляться розміром з відстань між жорнами. І тому помел виходить однорідним. У жорнових кавомолках виходять частинки однієї величини. Крім того, можна встановити тонке налаштування розміру. Саме тому вони ідеально підходять для заварювання відмінної кави.

Жорнові кавомолки коштують набагато дорожче, ніж ножові. Втім, ручні моделі доступніше за ціною і простіше у використанні. Для справжніх любителів кави, і особливо еспресо, прилад стане безцінною інвестицією.

молота кава в домашніх умовах

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *