Латте-арт техніка приготування - Магазин гарячого шоколаду SABA

Латте-арт

Стандарти приготування фільтрової кави

Латте-арт, слово походить від італійського «молоко» та «мистецтво». У широкому сенсі латте-арт – створення малюнків, фігур чи візерунків з допомогою молока чи поверхні молока. Це вимагає тривалої практики, але ефективний спосіб презентації кавових напоїв, який говорить про високу майстерність бариста. Поговоримо детальніше про латте-арт.

Класичний латте-арт

Класичний латте-арт, що зародився в Італії, ґрунтується на використанні спеціальної техніки вливання збитого молока в чашку при приготуванні капучіно та латте. Збите молоко, змішуючись у чашці з кавою, утворює на поверхні різні візерунки та силуети.

На візерунок, що виходить в чашці, впливають:

• Траєкторія руху пітчера в момент вливання збитого молока у чашку
• Висота кавника щодо чашки
• Резонанс коливань збовтаного у пітчері молока
• Точка входу молока у чашку
• Швидкість вливання молока

Корисна інформація

Спочатку у чашку наливають еспресо. Еспресо має бути густим, з гарною щільною крему. Потім у чашку наливається збите молоко.
Щоб малюнок виходить чіткіше, можна попередньо висипати на поверхню еспресо трохи какао-порошку.
Найлегше маніпулювати кавником, здійснюючи рухи тільки пензлем руки. У момент вливання найкраще уявляти, що носик пітчера – це олівець, яким «малює» бариста.
Латте-арт вимагає великої практики та гарного настрою. Навіть досвідчений барист не завжди може відтворити малюнок правильно.
Базові фігури класичного латте-арт
Основних фігур кілька, решта можна назвати похідними.

«Квітка»

• Направити рівномірний потік збитого молока у дальню половину дна чашки, тримаючи пітчер нерухомо. Наповнити чашку наполовину.
• Легко похитуючи пітчер з боку на бік, повільно пересунути його у напрямі себе, продовжуючи лити молоко «змійкою».
• Майже наповнивши чашку, трохи підняти пітчер і невеликою кількістю молока перекреслити малюнок, швидко пересунувши пітчер у напрямку від себе. Тонкий струмок молока, стікаючи з більшої висоти, трохи стягне малюнок на поверхні в напрямку завершального руху.

Магазин натуральної зернової кави та гарячого шоколаду SABA. Ми маємо великий асортимент продукції. Відправляємо по всій Україні Новою Поштою. Порадуй себе та своїх близьких смачною і найголовніше натуральною кавою.

Прийом Стокфлета

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *