Динаміка фільтрації і екстракції при приготуванні еспрессо

Динаміка фільтрації і екстракції при приготуванні еспрессо

предсмачивание кофе

Динаміка фільтрації і екстракції при приготуванні еспрессо, колір меленої кави (відображається рядами прямокутників) в першій рамці – темно-червоний, який вказує на те, що він насичений твердим речовинами. Послідовне зменшення насиченості червоного кольору в інших рамках вказує на падіння концентрації твердих речовин. Більш детально обговоримо тему: динаміка фільтрації і екстракції при приготованні еспрессо.

Сухий кави (за 10 секунд до включення помпи)

Сухий мелену каву безпосередньо перед включенням помпи. В молотом кави багато твердих речовин, і дрібні частинки лушпиння розкидані по всьому кавового шару.

Змочування при низькому тиску (за 1 секунду до повного тиску)

Шар кави до кінця предсмачіванія. Вода пройшла майже через весь шар, але ексракція ще не почалася. Мелена кава ввібрав в себе воду, що викликало його набухання. Посередині кавового шару освіти канал, показаний жовтою лінією. У верхній частині кавового шару сталася втрата твердих речовин, а в нижній частині їх кількість збільшилася. Почалася міграція дрібних частинок лушпиння в нижню частину кавового шару.

Повний тиск і перший екстракт

У нижній частині каналу починає формування екстракт. Дрібні частинки лушпиння і тверді речовини сконцентровані в нижній частині кавового шару. Кавовий шар стискається в міру наростання тиску.

Початок екстракції (через 5 секунд після повного тиску)

Тверді речовини і дрібні частинки лушпиння з великою швидкістю вимиваються з шару кави, який ще сильніше стискається під впливом повного робочого тиску.
середина екстракції

(Через 15 секунд після повного тиску)

Кавовий шар стискається в міру втрати своєї маси. У його верхній частині майже не залишилося екстрагуються твердих речовин. Основна маса дрібних частинок лушпиння і твердих речовин сконцентровані в нижній частині кавового шару.

Закінчення екстракції (через 25 секунд після повного тиску)

У верхній частині кавового шару повністю відсутні екстрагуються тверді речовини. Він втратив близько 20% своєї початкової сухої маси.

Висока швидкість вимивання твердих речовин з верхньої частини кавового шару характерна для предсмачіванія і початкового етапу екстракції. Це пояснюється високою температурою, відносно кращими умовами для міграції частинок на етапі змочування і крутим градієнтом концентрації.

У нижній частині кавового шару вміст твердих речовин спочатку збільшується під час змочування, а потім стабілізується після початку екстракції, в міру того як в ньому зменшується кількість дрібніших швидкорозчинних твердих речовин і одночасно збільшується кількість обложених дрібних частинок лушпиння. В остаточному підсумку виявляється, що з верхньої частини кавового шару в чашку потрапляє набагато більше твердих речовин (в процентному вираженні), ніж з його нижньої частини.

Температура води

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *