Теплопередача при обсмажуванні кави - Магазин кави SABA

Теплопередача при обсмажуванні кави

Порівняння італійської та американської техніки приготування еспрессо

Теплопередача при обсмажуванні кави. Каву-ростери передають тепло зернам шляхом конвекції, кондукції, радіації. Кожен ростер передає тепло шляхом різної комбінації цих механізмів. Нижче ми розглянемо, як конструкція ростера впливає теплопередачу. Конструкції ростерів будуть детально розглянуті пізніше. Тепер поговоримо більш детально про те, що таке теплопередача при обсмажуванні кави.

Конвекція, кондукція, радіація

“Класичні” (це мій термін) барабанні ростери, що додають тепло безпосередньо до барабана, обсмажують зерна переважно шляхом конвекції, і меншою мірою шляхом кондукції. Радіаційне нагрівання від гарячих поверхонь ростера, і між сусідніми зернами – теж робить свій незначний внесок у теплопередачу. В особистій бесіді зі мною представник широковідомого німецького виробника оцінив теплопередачу в барабанних ростерах своєї компанії як на 70% шляхом конвекції. Так і на 30% шляхом кондукції.

Барабані ростери

У барабанних ростерах непрямого нагрівання, барабан відділений від джерела тепла, щоб підтримувати барабан холоднішим під час обсмажування. У таких ростерах, на конвекцію припадає більшість теплопередачі.
Ростери з киплячим шаром немає барабана, і зерна обсмажуються шляхом «плавання» у високошвидкісному потоці гарячого газу. Рециркуляційні ростери, такі як Loring Smart Roaster™, збирають і повторно використовують частину димових газів після процесу обсмажування. Обсяг цих конструкцій ростерів передають тепло майже повністю за рахунок конвекції.

Батча

На початку обжарювальної партії (батча) завантаження зерен вводить в гарячий ростер великий обсяг зерна і повітря кімнатної температури, в результаті температура навколишнього середовища в ростер різко падає. Протягом перших кількох хвилин обсмажування батча в класичному барабанному ростері, кондукція від гарячого барабана грає значну роль передачі тепла зернам. У міру того, як температура повітря в ростер підскакує після початкового різкого падіння, конвекція стає домінуючим механізмом теплопередачі. У такому ростері барабан грає роль «теплоакумулюючого» пристрою, який запускає розвиток зерен в ранній момент обсмажування батча. Ростери, орієнтовані на конвекцію, вимагають використання більш високих температур завантаження, щоб забезпечити адекватну теплопередачу в ранній момент обсмажування батча. І компенсувати відсутність акумулюючого барабана.

Порівняння італійської та американської техніки приготування еспрессо

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *