Завдання барісти при нагріванні молока, повинен вирішувати ряд основних завдань. Поговоримо більш детально про завдання барісти при нагріванні молока.
- Наливати рівно стільки молока, скільки потрібно для приготування напою (або напоїв) в цей момент.
- При вспіненні молока домагатися щільної консистенції з мікробульбашками; поверхню молока повинен бути гладкою, без видимих бульбашок.
- Доводити температуру молока до необхідного рівня (66-71 градусів).
- Заздалегідь планувати свої дії таким чином, щоб нагрівання молока і екстракція еспресо завершувалися практично одночасно.
- Подавати напої перш, ніж відбудеться відшарування молока.
Відшарування молока
Тактильні відчуття в роті від капучино або латте набагато приємніше до того, як відбудеться відшарування молока, ніж від того ж самого напою одну-дві хвилини по тому. Це гріх – дати молоку опасть і відшаруватися до того, як порція буде випита, – те ж саме, що дозволить шоту еспресо перестояв, перш ніж випити його. У будь-якому випадку напій є настройками, і, якщо не випити його вчасно, якість обов’язково погіршиться. Оскільки не можна гарантувати, що відвідувач кафе вип’є свіжоприготований напій негайно після подачі, завдання барісти полягає в тому, щоб забезпечити подачу будь-якого напою в ідеальному вигляді.
Щоб напій, приготований на основі молока, зберігав дуже густу і стійку консистенцію, необхідно дотримуватися наступну триступеневу технологію його подачі і приготування.
- Вспенивание. Спінене молоко, повинно мати щільну структуру з мікробульбашками. Поява видимих бульбашок, перегрів молока і його передержіваніе при вспіненні – все це може негативно позначитися на консистенції майбутнього напою.
- Вливання молока. Правильне вливання молока, тобто з правильною швидкістю і «через ложку», допомагає відстрочити розшарування напою.
- Подача. Напої слід подавати відразу, як тільки вони готові.