Типи ростерів зернової кави
Типи ростерів для зернової кави. Кава прагнуть обсмажувати якомога ближче до місця його споживання, так як зелені зерна зберігають свої якості краще, ніж обсмажені. І до того ж найсмачніший напій виходить із зерен, обсмажених не більше місяця тому. Існують різні технології обсмажування, але найпоширеніші типи машин-ростерів – це барабанні і повітряні, також відомі як ростери, обжарювальні киплячим рідким шаром. Тому розпочнемо говорити про типи ростерів для зернової кави.
Тип 1 – Барабанні ростери для зернової кави
Цей тип ростерів винайдений на початку ХХ століття. Вони популярні у мікрообжарщіков, так як дозволяють обсмажувати каву на низьких швидкостях. Металевий барабан обертається над вогнем: таким чином зерна постійно перемішуються, що допомагає досягти рівномірного обжарювання.
В цьому випадку можна контролювати інтенсивність подачі газу, а значить, і температуру. Також регулюється потік повітря, що підходить через барабан, який впливає на швидкість передачі тепла зернам.
Барабанні ростери бувають різними за величиною, найбільший обсмажує до 500 кг за одне завантаження.
Тип 2 – Повітряні ростери для зернової кави
Їх винайшов Майкл Сіветц в 1970-х роках. Ці ростери перемішують і нагрівають зерна, пропускаючи через машину струменя гарячого повітря. Обжарка займає значно менше часу, ніж в барабанних ростер, і тому зерна розширюються кілька сильніше. Це пояснюється тим, що великий обсяг повітря швидше нагріває кави, і процес обсмажування проходить швидше.
Тип 3 – Тангенціальні ростери для зернової кави
Створені компанією Probat, ці ростери нагадують великі барабанні, але до них є спеціальні внутрішні лопатки, які перемішують зерна під час обсмажування. Тому ці ростери добре підходять для рівномірного обсмажування великих партій кави. І хоча максимальне завантаження у них не більше, ніж у барабанних, швидкість обсмаження тангенціальних ростерів значно вище.
Тип 4 – відцентрові ростери для зернової кави
Відцентрові ростери дозволяють дуже швидко обсмажувати велика кількість кави. Зерна поміщають в величезний перевернутий конус, при обертанні якого вони нагріваються і спрямовуються вгору. Потім повертаються в середину конуса, і процес повторюється. У цьому ростері обсмажування повторюється. У цьому ростері обсмажування може зайняти всього півтори хвилини.
Обжарка на високій швидкості мінімізує втрату ваги і підвищує потенціал екстракції, що дуже важливо при виготовленні розчинної кави. Таку обсмажування не використовують для отримання чудового смаку кави.