Правила приготування кави у кемексі. Є різні варіанти, але ми поговоримо про найпоширеніший метод. Поговоримо детальніше про правила приготування кави в кемексі.
Пошагова інструкція:
- Переконайтеся, що все потрібне для приготування є під рукою.
- Підігрійте воду до температури 96-98 градусів. Для цього бажано використовувати або техніку з попередньою установкою температури, або термометри-щупи для визначення температури води. Якщо ж такої можливості немає, воду можна довести до кипіння та перелити у чайник для гарячої води. Температура знизиться на 3-4 градуси. Зачекавши 20-30 секунд, ви отримаєте воду приблизно потрібної температури.
- Вставте паперовий фільтр у кемекс, установіть щільною стороною до носика. Фільтри для кемексу трохи відрізняються від фільтра для вирви. Та складаються таким чином, що одна сторона фільтра має три шари, а інша – лише один. Встановлювати фільтр потрібно щільною стороною до носика, обмеживши цим взаємодію з повітрям при екстракції.
- Пролийте фільтр гарячою водою. Проливати кемекс потрібно достатньо великою кількістю води, близько 200 мл, знову з двома цілями – прибрати паперовий присмак та зігріти посудину.
- Відміряйте потрібну порцію кави, помеліть її. Завжди намалювати порцію кави безпосередньо перед заварюванням. Якщо такої можливості немає, щільно закривайте пакет з намеленою кавою, зберігайте його в темному прохолодному місці. Кава для кемексу намелюється більшою, ніж для вирви, і порівняємо з кристалами цукру. Передбачається, що порція напою в кемексі, що готується, – не менше 400 мл. Якщо ж кількість використовуваної кави невелика (у межах 21 г), слід вибирати помел, аналогічний воронці, тобто трохи дрібніше.
- Злийте воду з посудини, засипте каву у фільтр, рівномірно розподіліть. Слід використовувати дерев’яну лопатку для рівномірного розподілу кави у вирві або просто постукати по верхній частині судини рукою. Потрібно зробити невелике заглиблення в центрі кавового порошку для кращого перебігу процесу заварювання.
- Зібрану конструкцію встановіть на ваги та обнулить показники. Саме з цього моменту необхідно уважно стежити за показниками ваги для правильного виконання всіх наступних етапів.
- Акуратно залийте каву гарячою водою, проливаючи в центр, уникаючи, по можливості, потрапляння на краї та на фільтр. Таймер: 30-45 секунд. Цей пункт, також званий “заварювання” або “цвітіння”, допомагає звільнити каву від зайвого вуглекислого газу, що згодом сприяє правильній екстракції кави.
- Пролийте кавову масу гарячою водою. Таймер: 120-160 секунд. За аналогією з воронкою в залежності від використовуваного зерна і бажаного результату проливання може бути різним. Одним струменем або пульсами. Можуть відрізнятись рухи, які виробляють бариста.