Порівняння італійської та американської техніки еспрессо.

Порівняння італійської та американської техніки приготування еспрессо

Порівняння італійської та американської техніки приготування еспрессо

Порівняння італійської та американської техніки приготування еспрессо. За останні кілька десятиліть барісти за межами Італії розробили нові способи приготування еспрессо. А в багатьох країнах культура приготування еспрессо базується на традиційній італійської методикою. В даному розділі я хочу зосередитися на відмінностях в італійських і американських стандартах дозування і температурного режиму. Поговоримо більш детально про порівняння італійської та американської техніки приготування еспрессо.

Стандарти дозування

Типова доза в Італії становить приблизно 6,5-7 г на один шот об’ємом 30 мл і 13-14 г на подвійний шот об’ємом 60 мл. Як показує історія, такі параметри в поєднанні з певним помелом і використанням стандартних одинарних і подвійних кошиків забезпечують прийнятний діапазон пропорцій і міцності напою.

Останнім часом багато американських барісти стали все частіше використовувати більші дози, нерідко перевищують 20 м. В колі найбільш прогресивних барист типова доза для заварювання одного шота поступово уиелічівалась з 7 г до 14 г при приготуванні подвійного рісретто. Потім вони стали заварювати більше 14 г для отримання подвійного ристретто і, нарешті, стали робити потрійний ристретто. Такі шоти не можна називати ристретто в його традиційному значенні; це шоти стандартного обсягу, приготовані з більших доз. Ці нові стандарти дозування не застосовуються повсюдно, але вони актуальні, оскільки використовуються по багатьох дуже популярних закладах. Така еволюція величини доз сталася у відповідь на дві тенденції: збільшення обсягів порцій в Америці і зростання популярності помелу безпосередньо перед приготуванням шота.

Температурні відмінності в італійському і американському варіантах.

Ми часто дивуємося, чому у італійських барист температура води на виході з диспенсера настільки часто становить 85-91 градусів, тоді як багато американських барісти, особливо ті, які вважаються дуже прогресивними, віддають перевагу температурі в діапазоні 92-96 градусів. Нам здається, це частково пояснюється тим, що у італійських барист вага дози становить 7 г на шот об’ємом 30 мл, тоді як багато американців кладуть 18-21 г на шот такого ж обсягу. Незважаючи на різні в температурі води, що надходить з диспенсера, середня температура екстракції виходить однаковою в обох випадках.

Порівняння італійської та американської техніки приготування еспрессо

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *