Методи приготування коктейлів на основі кави - Магазин кави SABA

Методи приготування коктейлів на основі кави

Відсутність комків у каві

Методи приготування коктейлів з урахуванням кави, у приготуванні напоїв і коктейлів з урахуванням кави бариста повинен показувати навички професійного бармена. Поговоримо докладніше про методи приготування коктейлів з урахуванням кави.

  1. Стир (від англ, to stir – «перемішувати») – приготування коктейлів у скляній скляній суміші або пітчері з наступним переливанням в посуд для подачі. Перемішувати інгредієнти можна механічно або парою за допомогою парового еспресо-машини.
  2. Білд (від англ, to build – «вибудовувати», «складають») – приготування коктейлів у посуді для подачі. Метод використовується або для легкосмешиваемых інгредієнтів, або створення напоїв, у яких інгредієнти розміщуються шарами.
  3. Шейк (від англ, to shake – «трясти») – приготування напоїв та коктейлів у шейкері. Застосовується для збивання та енергійного перемішування інгредієнтів (шейкерато) та/або швидкого охолодження (крижаний еспресо).
  4. Бленд (від англ, to blend – “змішувати”, “складають суміш”) – приготування коктейлів у блендері. Застосовується для приготування коктейлів та напоїв із фруктами та льодом (фраппе).
    Робота з шоколадом
    Поєднання кави та шоколаду вважається класичним. Шоколад органічно включається в різні напої та коктейлі на основі кави.
  5. Шоколадний сироп.
  6. Готові суміші, які розлучаються гарячою водою або молоком.
  7. Натуральний шоколад – вариться із брикетів у шоколадоварці.

Робота з сиропами

Сиропи використовуються бариста як ароматична добавка та прикраси.
Найпоширеніші сиропи, що використовуються з кавою: ваніль, лісовий горіх, мигдаль, шоколад, кокос, малина.
З кожним видом сиропу слід використовувати свою помпу-дозатор. Матеріал, з якого зроблений помпа-дозатор, легко вбирає запах, його не можна позбутися навіть після ретельного полоскання.
Один рух помпи-дозатора – 10-15 мл сиропу.

Наприкінці зміни потрібно промити та почистити насос-дозатор; Зацукровування помпи-дозатора призводить до порушення дозування.

Терміни зберігання сиропів: звичайний – 1 година; без цукру – 6 місяців.
Якщо говорити про сучасне кавове обладнання, то створюється відчуття, що на сьогоднішній день все необхідне для галузі вже придумано та зроблено. Головне, що ми чекаємо від автоматики – це стабільність, і більшість виробників працює саме в цьому напрямку. Зараз кавомашини – це розумні комп’ютери, роботу яких можна відслідковувати та налаштовувати віддалено, з будь-якої точки світу. Вони створюються та вдосконалюються для того, щоб готувати максимально правильний та смачний еспресо.

Але навіть за такого розумного обладнання не може йтися про заміну баріста (і самої цієї професії) на суперавтомат. Це як борщ, приготовлений мамою, і борщ із пакетика. Назва одна й та сама, а різниця колосальна. Звичайно, виробники кофемашин постійно удосконалюються, іноді важко відрізнити еспресо від автомата та еспресо від баріста. Але приготовлена «руками» кава має унікальний живий аромат, як і багато що зроблено в стилі hand made. Тож зростає і рівень обладнання, і рівень баріста.

Температура води

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *