Купівля і зберігання зернової кави. Немає простого і безпомилкового способу купити гарантовано хороший кави. Проте є кілька аспектів, про які варто пам’ятати, – від вибору магазину до способів зберігання. Тому поговоримо більше про купівлю і зберігання зернової кави.
Більшість купує каву в супермаркетах, але є маса причин, чому так робити не варто. По-перше, тому що кава може бути не надто свіжим; по-друге, тому що задоволення від такої покупки складно порівняти з насолодою, яке приносить візит в спеціалізований магазин. Кавові спритні надають можливість не просто купити товар, а вибудувати відносини зі знавцем кави, щиро закоханим у свою справу. Допомога радою або дегустацією сильно спрощує навігацію в світі кави та збільшує ваші шанси на покупку того, що вам припаде до смаку.
Фортеця, купівля і зберігання зернової кави.
На упаковці кави часто можна побачити інформацію про фортеці – особливо на пачках, що лежать на прилавках супермаркету. Фортеця, по суті, визначається кількістю меленого зерна на чашку, а дані на упаковках не мають ніякого до неї відношення, а вказують на гіркоту цієї кави. Вона, в свою чергу, залежить від ступеня обсмаження, причому світлі зерна зазвичай менш гіркі, чим темніше. Не варто купувати каву, на якому вказана його фортеця, так як найчастіше (за деякими винятками) це означає, що виробник не дбав про якість і смак зерен.
Походження зернової кави. Купівля і зберігання.
У кавовій індустрії працюють тисячі обжарщіков і існує тисячі різних обжарок кави і різних ферм світу. Не всі з них хороші, а реклама і різниця в ціні можуть лише заплутати покупця. У цій книзі я намагаюся пояснити, де росте кава і як і чому його походження впливає на смак напою. Кращий порада така: купуйте кави, шлях якого до покупця абсолютно очевидний. Найчастіше можна знайти кави, вироблений певною фермою або кооперативом. Але далеко не завжди існує подібна інформація по кожній країні-виробник. Далі в книзі ви дізнаєтеся, як відстежити кави, що поставляється з різних країн. Зерна з Латинської Америки, як правило, можливо відстежити аж до окремої ферми, оскільки там переважають невеликі приватні плантації. В інших країнах дрібне землеволодіння – рідкість; іноді відстежувати походження продукту заважає експортне законодавство.