Гібридні процеси обробки кави. Напівсуха обробка
Цей процес, популярний переважно в Бразилії, придумала кампанія Pinhalense, що випускає обладнання для обробки кавових ягід. Мета полягала в тому, щоб отримати кави високої якості при меншому обсязі води в порівнянні. З митим способом обробки.
Після пікінг ягоди депульпіруют механічним чином, знімаючи з зерен шкірку і майже всю м’якоть, і відразу відправляють сушитися на патіо або африканські столи.
М’якоті залишається рівно стільки, щоб знизити ризик появи дефектів і при цьому забезпечити майбутньому напою правильне тіло і солодкість. Хоча треба розуміти, що при такому способі сушити їх слід особливо ретельно.
Обробка хани
Спосіб хани (медовий) дуже схожий на напівсухий. Він використовується в ряді країн Центральної Америки, в тому числі в Коста-Ріці і Сальвадорі. Ягоди в цьому випадку механічно депульпіруют, використовуючи ще менше води, ніж при напівсухий обробці. Як правило, на машині-депульпаторе можна задати кількість м’якоті в процентах, яке необхідно отримати. Кава, що пройшов таку обробку, називають, за процентним вмістом м’якості, 100% -й хани або 20% -1 хани. Іспанське слово «miel» і означає власне «мед» (honey).
При такій обробці на зерні залишається більше м’якоті, ніж в інших випадках, тому при сушінні підвищується ризик ферментації і появи дефектів.
Полумитая обробка (ВЕТ Халл)
Цей спосіб поширений в Індонезії, де він відомий як гілінг басах. Зібрані ягоди депульпіруют і швидко сушать. Якщо в інших випадках кава доводять до рівня вологості в 11-12%, то при полумитом способі обмежуються 30-35% вмісту вологи. Потім зерна очищаються від пергаментним оболонки. І після цього їх знову сушать для тривалого зберігання. Після другої сушки кавові зерна отримують характерний болотний колір.
Вет Халл – виключення з традиційної практики, яка передбачає зняття пачмента безпосередньо перед відправкою покупцю. Багато хто вважає, що в результаті зерна виявляються дефектами, але ринок уже звик до особливого смаку індонезійського кави і тому не противиться застосовуваним процедурам. Кава полумитой обробки відрізняється більш низькою кислотністю і більше щільністю. Також завдяки послідовності процесу привноситься і ряд додаткових ароматів: деревне, землистий, присмак племені, спецій, тютюну і шкіри. У кавовій індустрії не склалося єдиної думки про те, чи хороші ці дескриптори. Правда, часом зустрічається індонезійська кава митої обробки, і його точно варто спробувати. Зверніть увагу, що на упаковці може бути написано «washed» (митий) або «fully washed» (повністю митий).